top of page

Praca na wysokości - zobacz jak wygląda trening VR

Obecnie pracujemy nad pięcioma tematami związanymi z pracą na wysokości. Pierwsze trzy z nich będą dostępne w drugim kwartale tego roku. Każdy z tematów stanowi odrębną lekcję, dzięki czemu gracz lub instruktor mogą zdecydować, który z nich chcą zrealizować w danym momencie. W tym artykule przedstawimy dwa z nich. Zachęcamy do obserwowania naszego bloga, gdzie sukcesywnie będziemy prezentować kolejne lekcje.


Kontrola urządzeń do pracy na wysokości.

Czas trwania lekcji wynosi od 8-12 minut w zależności od tempa gry .

 

Podczas szkolenia uczestnik musi zidentyfikować wady i uszkodzenia sprzętu ochrony indywidualnej (ŚOI) . W trakcie szkolenia m.in poznajemy uszkodzenia szelek.

Po sprawdzeniu uprzęży, instruktor wyjaśnia, jak poprawnie ją założyć. Na zakończenie szkolenia naszym zadaniem jest założenie wirtualnej uprzęży.


Kolejnym tematem omawianym w tej lekcji jest kontrola urządzeń samohamownych oraz amortyzatorów. Gracz musi zidentyfikować ewentualne uszkodzenia przy pomocy wirtualnego trenera.
Praca na wysokości systemy pionowe i poziome.

Czas trwania lekcji wynosi od 10-15 minut w zależności od tempa gry .

 

Lekcję zaczynamy od zabezpieczenia miejsca prowadzenia prac oraz przygotowania się do wejścia po drabinie przy pomocy systemu asekuracji pionowej.Dobór urządzeń zabezpieczających do pracy na wysokości.

Czas trwania od 10-15 minut w zależności od tempa gry

 

W trakcie trwania lekcji uczestnicy będą mieli zadanie doboru odpowiednich urządzeń do pracy na wysokości, takich jak np. urządzenia samohamowne lub amortyzatory. Wynikiem ich decyzji będzie test urządzeń poprzez symulację skoku wirtualnego pracownika w dobranych przez nas SOI.


Więcej o tej lekcji w kolejnym poście zapraszam do obserwowania naszego bloga. Ponadto przypominam że można zapisać się na darmowe testy, wysyłam okulary na 1 tydzień, testy są całkowicie bezpłatne.

168 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page