top of page

Safety Day Event

Dzień bezpieczeństwa z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości

Grywalizacja VR czyli dzień bezpieczeństwa  z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości

Dzień Bezpieczeństwa to świetny sposób aby zaangażować pracowników i poprawić ich wiedzę na temat bezpieczeństwa. Dzięki technologii VR, pojawiają się również nowe możliwości zaangażowania poprzez aplikacje związane z bhp, ppoż i pierwszą pomocą. Osoby nakładają gogle VR i przechodzą aplikację, dzięki czemu są skupieni w 100% na doświadczeniu w wirtualnej rzeczywistości. Aplikacje można również użyć jako jedna z konkurencji w zawodach, w których uczestnicy zdobywają punkty w czasie pokonywania dedykowanych stacji treningowych. Dzięki systemowi zapisów wyników szybko można wyłonić zwycięzcę. Na każdej stacji powinien znaleźć się instruktor, który omawia zadanie, dba o bezpieczeństwo, omówi aplikację oraz wyłoni najlepszego gracza.
Event z goglami VR może liczyć nawet 5 stanowisk. Liczba okularów zależy od tego, ile osób uczestniczy w konkursie. Poniżej przedstawiamy krótki opis poszczególnych stacji.
Aplikacje VR dają wiele możliwości zaangażowania pracowników i nigdy nie pozostawią uczestnika bez przemyśleń na temat bezpieczeństwa. Dzięki realnym sytuacjom jakie spotyka graczy zwiększamy prawdopodobieństwo poprawnego zachowania w sytuacji zagrożenia.
Według badań, aplikacje VR zwiększają nawet 7-krotnie zapamiętywalność przedstawionego materiału szkoleniowego, więc warto spróbować i wykorzystać tę technologię do wspierania bezpieczeństwa we własnym zakładzie pracy.
onboarding%20VR_edited.jpg

Zobacz przykłady realizacji

bottom of page