Dostępne aplikacje VR na platformie

Ciągle pracujemy nad nowymi aplikacjami.  Co miesiąc pojawia się nowa aplikacja lub aktualizacja do istniejących
Wszystkie aplikacje dostępne na Oculus Quest 1 i Oculus Quest 2
icon.png
Pierwsza Pomoc BLS i AED VR
Postawione przed nami zadania będą ogromnym wyzwaniem i  ciekawym doświadczeniem. W szkoleniu dowiesz się jak postępować przy: skaleczeniach, złamaniach, resuscytacji, AED. Aplikacja jest zintegrowana z fantomem przy wykonywaniu ucisków
icon.png
Szkolenie PPOŻ VR
W trakcie szkolenia otrzymasz proste zadanie - ewakuować się z płonącego budynku. Podczas szkolenia rozwiążesz szereg zadań. Dzięki czemu, poznasz jak działa hydrant, gaśnica, ROP oraz co trzeba zrobić gdy zauważysz pożar. Aplikacja zawiera również scenariusz pożaru w kuchni. Aplikacja świetnie sprawdza się podczas szkoleń ppoż. ale i również przy szkoleniach okresowych i wstępnych.
square.png
Wózki Widłowe VR
Wcielasz się w rolę nowego pracownika który trafia do firmy. W trakcie twojego dnia pracy poznajesz dość nerwowego szefa oraz dwóch przyjaznych kolegów. Od szefa otrzymujesz 10 zróżnicowanych zadań do wykonania. Aplikacja tematyką obejmuje  zagadnienia niezbędne do przygotowania operatora do egzaminów UDT.
square.png
Identyfikacja zagrożeń na produkcji
W aplikacji wcielasz się w rolę pracownika, który wchodzi na obszar produkcyjny. W około dzieje się wiele aktywności, działające maszyny, pracownicy, jeżdżące wózki widłowe. Zadaniem gracza jest identyfikacja zagrożeń oraz wykonanie czynności, które wyeliminują ryzyko. 
square.png
Pierwsza pomoc przy poparzeniach
Dzięki naszej aplikacji poznasz 4 podstawowe metody gaszenia: gaśnica śniegowa, gaśnica proszkowa, hydrant, koc gaśniczy. Ponadto dowiesz się jak prawidłowo przeprowadzić pierwszą pomoc przy oparzeniu, jaki opatrunek wybrać i jak go założyć oraz jakie narzędzia okażą się niezbędne. Poznasz metody szacowania rozległości oparzeń; metodę samogaszenia „stop, drop and roll”, dowiesz się do jakich grup pożarów przeznaczona jest gaśnica śniegowa.
Image by C Dustin
Prace na wysokości
W trakcie realizacji.
Premiera w 2021
Icon  jump cushion.png
Ewakuacja: skokochron
Jesteś w wieżowcu, zaczyna się palić. Nie ma możliwości ucieczki przez drzwi. Co robisz?  Na dole strażacy rozstawili skokochron. Musisz jedynie skoczyć.
square.png
PPOŻ: Gaśnice i grupy pożarów
Jaka gaśnica do jakiego pożaru – to podstawowe pytanie jakie mamy podczas próby gaszenia ognia. W aplikacji poznajesz grupy pożarów oraz masz możliwość uczestniczenia w akcji gaśniczej.
square.png
PPOŻ: Ucieczka z budynku przez drabinę

Jesteś w wieżowcu, zaczyna się palić. Nie ma możliwości ucieczki przez drzwi. Co robisz?

W aplikacji musimy wykorzystać sprzęt domowy aby wybić okno,  wyjść i ewakuować się poprzez drabinę strażacką.

icon_oils.png
PPOŻ: gaszenie oleju
Sytuacja, która może się zdarzyć każdemu podczas gotowania i nie tylko. 
Na patelni z olejem pojawia się ogień a ty jako uczestnik zdarzenia musisz zgasić ogień. W aplikacji uczysz się poprawnego postępowania jak również możesz sprawdzić co się stanie, jeśli postąpisz nieprawidłowo. 
metro_ikona.png
Pierwsza Pomoc w miejscu publicznym
Szkolenie z pierwszej pomocy z wykorzystaniem okularów VR. Po założeniu okularów poruszamy się w obszarze 2 metrów wykonując czynności ratujące życie. W trakcie szkolenia wydajemy polecenia głosowe i prowadzimy resuscytację. Do okularów możemy podłączyć każdy fantom, który w środku okularów zamieni się w wirtualnego człowieka.
CARBON_ikona.png
PPOŻ: Ucieczka z budynku przez drabinę

"Czad" jest niewidoczny i bez zapachu zatem jak go przedstawić w grze dla dzieci ? Nie wątpliwie jest to zły bohater o którym każdy z Nas słyszał. W nowej aplikacji podjęliśmy próbę wizualizacji. Aplikacja rozpoczyna się w łazience z niesprawną wentylacją, nasz bohater powstaje z podgrzewacza gazowego.

bls stadion.png
Pierwsza Pomoc podczas meczu
Akcja aplikacji toczy się na stadionie. Podczas rzutu karnego bramkarz przewraca się. Musisz sprawdzić, co się dzieje i go uratować.
escape_my_house_ikona.png
Aplikacja PPOŻ w domu
Jak zachować się w domu podczas pożaru? Aplikacja pozwoli nauczyć się procedur, technik i poznanie przydatnych informacji co robić w takiej sytuacji. 
fire_hose_reel_ikona.png
PPOŻ: Gaszenie hydrantem

Hydrant to jeden z podstawowych narzędzi gaszenia. Dzięki aplikacji nauczysz się uruchomić hydrant i gasić pożar. 

przestrzenie zamknięte.png
Prace w przestrzeniach zamkniętych
W trakcie realizacji
harbor-gantry-crane-moving-tank-containe
Suwnice
W trakcie realizacji
Image by C Dustin
Operator hakowy
W trakcie realizacji

Pierwsza Pomoc BLS i AED VR

Aplikacja dedykowana do szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, wykonana zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Podczas gry, zdobywamy punkty za poprawne postępowanie oraz odznaki za prawidłowo wykonane wszystkie wyzwania. Aplikacja jest zintegrowana z każdym fantomem dostępnym na rynku, więc wykonując uciski ratownicze, widzimy w goglach rezultaty działań.

Zobacz film

scroll

 

Szkolenie PPOŻ VR

Aplikacja dedykowana do szkolenia z zakresu kluczowych elementów podczas ewakuacji,

z możliwością personalizacji pod daną firmę. Podczas gry zdobywamy punkty za poprawne postępowanie, jednocześnie zapoznając się z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego

w przystępny i nowoczesny sposób.

Dzięki nowej technologii oraz współpracy specjalistów z dziedziny pożarnictwa i wirtualnej rzeczywistości, wypracowaliśmy narzędzie, dzięki któremu możemy zasymulować warunki panujące w płonącym budynku.

Aplikacja została opracowana na podstawie Brytyjskiego Standardu i przedstawia dwa scenariusze:

•Jak się zachować gdy zobaczysz pożar?

•Co zrobić gdy usłyszysz alarm pożarowy?

DARMOWA PERSONALIZACJA APLIKACJI EWAKUACJA

/ Widok za oknem / Miejsce zbiórki / Logo i plakaty / Korytarz /

Zobacz film

scroll

 

Wózki Widłowe VR

Przygotowanie do egzaminu UDT. Aplikacja opracowana na podstawie pytań teoretycznych z egzaminu UDT.

Już  teraz możesz przygotować swoich pracowników do egzaminu teoretycznego w przystępny sposób za pomocą aplikacji VR.

Cz. 1  Czas trwania około 25 minut.

•  Dokumentacja wózki widłowe (zgodnie z UDT)

•  Kwalifikacje i czasookresy (zgodnie z UDT)

•  Wymagania techniczne dla wideł (zgodnie z UDT

o  Sprawdź zużycie wideł. 

o  Sprawdź zużycie zaczepów 

o  Sprawdź powierzchnie pod kątem pęknięć 

o  Sprawdź wygięcia noża i wału wideł

o  Sprawdź kąt wideł 

o  Sprawdź wyrównanie końcówek

o  Sprawdź zabezpieczenie wideł 

o  Sprawdź oznakowanie wideł 

•  Symulator jazdy – pobieranie ładunków

Zobacz film

scroll

 

Pierwsza pomoc przy poparzeniach

Aplikacja została stworzona zgodnie ze standardami NFPA (Narodowy Związek Ochrony Przeciwpożarowej). Akcja gry toczy się w starej fabryce samochodów, w której wcielasz się w członka grupy antyterrorystycznej.

Zadaniem grupy jest ocalenie ofiary porwania z rąk przestępców. To, czy akcja grupy odniesie sukces, będzie zależeć od twoich wyborów. Zachowanie zimnej krwi zadecyduje o powodzeniu akcji ratunkowej.

Podczas doświadczenia poznasz:

• 4 podstawowe metody gaszenia: gaśnica śniegowa (typy pożarów do, których jest przeznaczona), gaśnica proszkowa, hydrant, koc gaśniczy

• Jak prawidłowo przeprowadzić pierwszą pomoc przy oparzeniach, jakiego bandaża użyć i jak go założyć, jakie inne narzędzia i środki będą potrzebne

• Metody szacowania rozległości oparzeń: reguła dłoni i reguła dziewiątek

• Metoda samogaszenia zwana „stop, drop and roll”

• Pierwsza pomoc